Nevienai citai azartspēlei nav tik liela loma sabiedrības kolektīvajā apziņā, kā pokeram. Šī spēle ienāca popkultūrā pagāšējā gadsimta vidū, izklaidējot kino skatītājus ar azartspēļu ainām vesterna klasikās. Mūsdienās televīzijā translē lielāko turnīru tiešraides, kārdinot skatītājus pašiem izmēģināt savas spējas pie pokera galdiem. Uz skatītājiem vislielāko iespaidu atstāj tādu agresīvu spēlētāju kā Fila Aivija un Toma Dvāna spēle. Šie spēlētāji nepārtraukti izdara spiedinu uz saviem pretspēlētājiem, bieži paaugstinot likmes un piespiežot tiem pieņemt sarežģītus lēmumus vai atmest kārtis. Tomēr, kad iedvesmoti, bet nepieredzējuši spēlētāji izmēģina šīs metodes, uz spēles liekot savu naudu, tie atklāj skarbo patiesību. Aiz šķietami haotiskās agresīvo spēlētāju spēles patiesībā slēpjas ļoti sarežģīta metodika, kuras izpratne prasa gadiem ilgu pieredzi. Tādēļ jaunajiem spēlētājiem vajadzētu mācīties no konservatīvāku spēlētāju spēles, kuri piedalās izspēlēs tikai ar ļoti spēcīgām kārtīm. Šādai stratēģijai nav tik iespaidīga, kā uzbrūkošs pokers, bet to ir daudz vieglāk apgūt un ļoti grūti apspēlēt pat krietni pieredzējušākam pretiniekam. Viens no visu laiku panākumiem bagātakajiem pokera profesionāļiem, kurš lielāko daļu savu uzvaru ir izcīnijis, spēlējot konservatīvā manierē, ir Fils Helumts.
Fils Helmuts ir izcīnijis rekordlielu skaitu ar Pasaules Pokera Sērijas turnīru uzvarām. Šo prestižo turnīru uzvarētājiem, neskaitot iespaidīgas naudas balvas, tiek pasniegtas arī īpašas rokassprādzes. Savas karjeras laikā, Helumts ir izcīnijs 11 šādu rokassprādžu, kas ir ievērojami vairāk, nekā ir iespējis jebkurš cits spēlētājs šo turnīru vēsturē. Savu pirmo uzvaru Pasaules Pokera Sērijas turnīrā Fils guva gandrīz vai 30 gadu senā pagātnē. Savas karjeras pirmajā pusē Fils strikti pieturējās pie sevis izstrādātās stratēģijas, ar nosaukumu Top 10. Tā paredz, ka izspēlēs drīkst iesaistīties tikai 10% stiprākajām sākotnējām kombinācijām. Šāda stratēģija ir lieliski piemērota jaunajiem spēlētājiem, jo, spēlējot pie zemāko limitu galdiem, visbiežākie pretinieki ir citi nepieredzējuši spēlētāji, kuri spēlē daudz agresīvāk, kā to ļautu viņu spēles izpratnes līmenis. Izaistoties izspēlēs pret šādiem spēlētājiem vislabāk ir ar ļoti spēcīgām sākuma kārtīm un agresīvi paaugstināt likmes, ja izdodas iegūt augstāko pāri vai spēcīgāku kombināciju. Viena no biežākajām kļūdām pie zemo limitu pokera galdiem, ir spēlētāju nespēja izstāties no izspēles ar vidēji spēcīgām vai pat vājām kombinācijām.
Viena no sākuma kombinācijām, kuru turot rokās jaunie spēlētāji zaudē visvairāk naudas, ir dūži ar vāju otro kārti. Sekojot Top 10 stratēģijai, ar dūžiem ir jāpiedalās spēlē tikai tad, ja otrā kārts ir kalps vai stiprāka, bet vājāki dūži ir jāatmet. Spēlēlējot ar vājākiem dūžiem, ir grūti tos atmest, ja ar to izdodas izveidot pāri. Pokerā nav augstākas viena pāra kombinācijas par dūžu pāri, tādēļ nepieredzējuši spēlētāji, kuriem ir izdevies sapārot vāju dūzi, bieži pielīdzinās pārāk augstām likmēm, lai izspēles beigās pārliecinātos, ka pretiniekam rokās ir bijis dūzis ar stiprāko otro kārti. Ar vāju dūzi izstāties no izspēles ir ļoti grūti, jo agresīvi spēlētāji var turpināt likt žetonus galda vidū arī ar zemākiem pāriem vai blefot. Atšķirībā no citām spēlēm, pokerā otrā vietā tiek sodīta īpaši smagi. Tādēļ spēlēt ar kārtīm, kurām ir liels risks izveidot vidēji spēcīgu kombināciju, ir jārēķinās, ka jums nāksies pieņemt ļoti sarežģītus lēmumus. Bet labākie pokera spēlētāji ir tie, kuriem izdodas no tādiem izvairīties un nostādīt nepatīkamās situācijās savus pretiniekus.
Pēdējo desmit gadu laikā Pasaules Pokera Sērijā ir ieplūdis milzīgs skats jaunu un agresīvu spēlētāju, kuri pokeru ir apguvuši, spēlējot pie virtuālajiem spēļu galdiem. Reaģējot uz daudz agresīvākajiem pretiniekiem, Fils Helmuts ir veicis korekcijas savā spēlē. Šodien viņš spēlē arī ar krietni vājākām kārtīm, nevis tikai stiprākajiem 10%. Tas ir viens no izaicinājumiem, kāds ir arī jauno spēlētāju ceļā, kas seko Top 10 stratēģijai. Apgūstot spēles pamatus, šī stratēģija ir pati piemērotākā, bet jūsu spēles izpratnei pieaugot, ir vērts sākt meklēt izdevības paaugstināt agresivitāti. Pieredzējuši spēlētāji vienkārši neiesaistīsies spēlē ar spēlētāju, kurš spēlē tikai ar pašām stirpākajām kārtīm, vai arī iesaistīsies tikai tad, ja pašiem būs līdzvērtīgi spēcīgas. Tomēr šo problēmu ir iespējams pavērst savā labā. Ja jūs esiet pārliecināts, ka jūsu pretinieki ir ievērojuši, ka spēlējat tikai ar ļoti spēcīgām kārtīm, izmanojiet izdevību blefot.
Blefošana ir ļoti aizraujošs pokera aspekts, bet arī ļoti riskants. Tas ir tādēļ, ka, tā vietā, lai uzvarētu izspēli pateicoties savas iegūtās kombinācijas spēkam, blejot, jūs mēģiniet uzvarēt, riskējot ar lielu skaitu savu žetonu. Ir vairāki paņēmieni, kā ievērojami ierobežot blefošanas risku. Liela nozīme ir jūsu pozīcijai. Piemērotākais brīdis blefam ir izspēle, kurā jums ir pamats domāt, ka pretiniekam nav spēcīgas kombinācijas. To var noprast pēc tā, vai jūsu pretinieks vēlas ieguldīt papildus žetonus galda vidū vai nē. Tādēļ labāk blefot ir tad, ja jūsu kārta likt likmi ir pēc pretinieka, kurš jau ir atteicies no šādas iespējas. Jo izspēlē ir mazāk pretinieku, jo mazākas ir iespējas, ka kādam ir labas kārtis. Tādēļ nekad nevajadzētu blefot izspēlēs, kurās bez jums ir vairāk, kā divi citi spēlētāji. Nekad neblefojiet tikko kā apsēdies pie spēles galda. Vispirms pavērojiet kā spēlē jūsu pretinieki. Ievērojiet cik labprātīgi viņi ir gatavi ieguldīt papildus žetonus izspēlē un kādas kārtis viņiem ir rokās , kad viņi piesaucas likmēm. Zemākajos limitos ir daudz tādu spēlētāju, kuri neizstāsies no izspēles pat ar zemāko iespējamo kombināciju. Piefiksējiet vai pie jūsu galda ir šādi spēlētāji un nekādā gadījumā nemēģiniet blefot, kad tie piedalās izspēlē. Blefošana ir visai radošs process. Jums savam pretiniekam stāstiet stāstu, kuram ir jābūt pēc iespējas ticamākam. Tā vietā, lai izspiestu pārējos spēlētājus no izspēles tikai ar agresivitāti vien, reaģējiet uz kārtīm, kādas tiek atklātas uz galda. Galu galā, pokers ir spēle, kurā spēlētājiem ir jāiskaitļo, cik liela ir iespēja, ka kāda konkrēta darbība nesīs pozitīvus rezultātus un vai ieguvums būs šī riska vērts. Tas attiecas arī uz blefošanu. Pirms blefot, izrēķiniet cik daudz žetonu būs galda vidū pēc jūsu blefa un salīdziniet šo summu ar žetonu skaitu, kuru plānojiet likt lietā, lai labāk izprastu, cik lielu risku gatavojieteis uzņemties. Piemēram, ja galda vidū ir 500 žetonu un jūs plānojat blefot, liekot likmi vēl 250 žetonu apmērā, jums ir jābūt pārliecinātiem, ka iespēja, ka šāds solis piespiedīs jūsu pretinieku izstāties no izspēles, ir vismaz 1 pret 3 vai lielāka.
Mūsdienās azartspēles spēlē rekordliels skaits jaunu spēlētāju. Ja jūs interesē tā sauktās kazino prāta spēles, kuras visdāsnāk atalgo prasmīgos spēlētājus, pirms riskēt ar savu naudu, veiciet iepriekšēju izpēti par to, kādas stratēģijas ir piemērotākais. Kāda sporta likme ir piemērotākā? Kāda pokera stratēģija labāk atbilst jūsu prasmju līmenim? Pirms ieguldīt spēlē savu sūri grūti pelnīto naudiņu, atrodiet atbildes uz šādiem jautājumiem.