Bobs Volgaris ir pasaulē pats slavenākais basketbola prognožu spēlētājs. Lielāko daļu savas slavas Bobs nopelnīja pateicoties savam iespaidīgajam kāpumam karjeras sākumā un tam sekojošajam, bet ne mazāk iespaidīgajam kritumam. Tomēr, pretēji vairumam azartspēļu spēlētāju, kuri piedzīvo smagas neveiksmju sērijas, Volgaris atgriezās starp uzvarētājiem. Viņam tas izdevās mainot savu piegājienu spēlei laikā, kad citiem spēlētājiem tam pietrūka drosmes. Sporta industrijā Volgaris ir pazīstams kā investors, nevis azartspēļu spēlētājs, pateicoties gūtajiem panākumiem, kas viņu novieto kategoriju augstāk, kā lielāko vairākumu veiksmīgo totalizatora spēlētāju. Arī Volgarisa piegājiens totalizatora spēlei, spēcīgi balstoties uz statistiku un sarežģītiem matemātiskajiem vienādojumiem, vairāk atgādina manieri, kādā akciju tirgoņi prognozē kāpumus un kritumus finanšu tirgū, nevis to, kā vairums no mums iedomājas sporta prognožu spēles. Neskatoties uz to, ka pats Volgaris nekad neielaižas garās sarunās par savu uzvarošo stratēģiju, viņa panākumu un zaudējumu stāsts ir pilns norāžu, kurā virzienā tādu labāk meklēt.
Bobs Volgaris ir totalizatora spēlētājs, kura karjeru var iedalīt divos izteiktos posmos. Pirmajā no tiem, kas risinājās divtūkstošo gadu sākumā, Bobs atklāja veidu, kā laimēt milzīgas summas, liekot likmes uz Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) spēlēm. Kā tas šodien ir plaši izplatīts, totalizatoru rīkotāji piedāvāja spēlētājiem likt likmes arī jau pēc spēles sākuma. Bobs atklāja, ka bukmeikeri, izstrādājot koeficientus, kādi spēlētājiem tika piedāvāti spēles puslaikā, nebija ņēmuši vērā ceturtās ceturtdaļas punktu eksploziju. Basketbola fani labi zina, ka ceturtās ceturtdaļas basketbolā ir daudz svarīgākas, nekā noslēdzošie nogriežņi vairumā pārējo sporta veidu. Treneri laukumā tur savus labākos spēlētājus un zaudējošā komanda izdara lielu spiedienu uz pretinieku grozu. Ja uzvaras dēļ ir nepieciešams dzēst desmit vai vairāk punktu lielu deficītu, iedzinēji met daudz trīspunktu metienus un spēlē ātru basketbolu. Ceturtās ceturtdaļas beigās, minūšu un pusminūšu pārtraukumi pārtrauc spēli daudz biežāk, kā citos tās nogriežņos, jo treneri zīmē taktiskas shēmas teju katram uzbrukumam atsevišķi. Šādos spēles apstākļos punkti uz tablo krājas daudz straujāk, kā pārējā spēles laikā. Turklāt, pašās pēdējās spēles minūtēs, ja nevienai no komandām nav izdevies uzaudzēt pārsvaru, kuru nav iespējams pārvarēt kaut vai teorētiski, iedzinēji tīšām pārkāps noteikumus pie pirmās izdevības, lai saīsinātu savu pretinieku uzbrukumus un izstiept spēles laiku garāku. Līdz ar to otrajā spēles puslaikā, pateicoties ceturtās ceturtdaļas punktu sprādzienam, parasti gūst vairāk punktu nekā pirmajā puslaikā. Tomēr, piedāvājot likt likmes spēles puslaika beigās, bukmeikeri neņēma šo basketbola fenomenu vērā. Tā vietā tie vienkārši sadalīja uz pusēm rezultātu, kādu tie bija prognozējuši pirms spēles, tā itkā abi puslaiki basketbolā būtu vienlīdz rezultatīvi. Atklājot šo bukmekeru kļūdu, Bobs laimēja milzīgas summas īsā laikā, liekot likmes uz kopējo spēles rezultātu. Vairāki bukmeikeri piedāvāja likt likmes uz to, vai abas komandas kopā gūs vairāk vai vamzāk par 200 punktiem. Ja spēles puslaikā, komandas iespēja, teiksim, 95 punktu, tad, rēķinot pēc bukmeikeru metodikas, spēlei beidzoties, kopējais rezultāts būs tieši divreiz lielāks vai 190 punktu. Ņemot vērā to, ka otrie puslaiki ir rezultatīvāki, Bobs varēja viegli paredzēt, ka abu komandu iespēja sasniegt 200 punktu slieksni otrajā puslaikā ir krietni lielāka, nekā to savos koeficientos ir izteikuši bukmeikeri un gūt vieglu peļņu.
2004. gadā bukmeikeri panāca Bobu un arī pašiem sākot prognozēt katras ceturtdaļas rezultātu atsevišķi. Līdz ar to Volgaris zaudēja savas priekšrocības un sāka zaudēt daudz naudas. Lai gan pirmajā karjeras pusē viņam izdevās laimēt miljoniem dolāru, tagad, spēlējot jau uz daudz lielākām likmēm, Volgaris noskatījās, kā viņa iekrājumi strauji sarūk. Vairums azartspēļu spēlētāju, šāda situācija ir nepārvarams izaicinājums. Atklājot stratēģiju, kas nes tik lielu peļņu, ir grūti no tās atvadīties. Arī garas neveiksmju sērijas ir iespējams norakstīt kā statistiskas anomālijas, neaptverot to, ka ir mainījušies paši spēles noteikumi. Tomēr Bobam izdevās izkļūt no šīs neapskaužamās situācijas un atrast panākumu atslēgu no jauna. Atskārtis, ka bukmeikeri ir mainījuši savu piegājienu, viņš nemeta plinti krūmos. Volgaris apzinājās, ka totalizātors piedāvā arī citas priekšrocības spēlētājiem, kuru instrumentu kastē ir vairāk rīku, nekā pārējiem. Lai pārliecinātos, ka viņš izmanto katru iespēju, lai palielinātu savu peļņu, Volgaris nolīga ģeniālu matemātiķi, kura vārdu viņš tur noslēpumā. Divatā viņiem izdevās izstrādāt datora programmu, kas daudz precīzāk aprēķina spēļu rezultātus un spēja aizvietot karjeras sākumā gūtos panākumus. Izstrādātā metode paredz spēļu rezultātus ar tādu precizitāti, ka par to interesi ir izrādījuši vairāki NBA klubi, vēloties to pielietot analizējot savu pretinieku spēli. Pagaidām Volgaris ir atteicis visiem piedāvājumiem, uzskatot, ka tā viņam ness lielāku peļņu totalizatora spēlē. Volgaris ir pārliecināts, ka arī šī stratēģija nebūs mūžīga. Agrāk vai vēlāk bukmeikeriem izdosies atklāt ar kādu metožu palīdzību viņam izdodas paredzēt basketbola rezultātus ar tādu precizitāti. Tomēr viņš ne uz brīdi nav pārtraucis meklēt dažādus citus līdzekļus, lai turpmāk vienmēr būtu vienu soli priekšā totalizatoru rīkotājiem. Lai gan vairums totalizatora spēlētāji nav matemātikas doktori, tāpat kā nevar atļauties nolīgt tādus par saviem palīgiem, Volgarisa panākumu atslēgu ir iespējams pielietot arī plašāk. Internetā ir atrodamas daudz un dažādi bezmaksas matemātiskās programmas, kuras ir iespējams lietot bez jebkādas instalācijas, tāpat kā dažādi video un forumu lapu ar to lietošanas instrukcijām.
Tomēr Boba Volgarisa stāstā ir arī dziļāka mācība. Reizēm lieli atklājumi slēpjas mūsu degunu galos. Tik acīmredzams fakts kā tas, ka basketbolā vairāk punktu tiek gūti otrajā puslaikā, izvairījās no bukmeikeru uzmanības gadu desmitiem. Cik vēl šādu atklājumu slēpjas dienas gaismā, tā saukto ekspertu pilnībā ignorēti? Cik ir tādu noslēpumu, kuri gaida, kad tos atklās kāds pusaudzis, kurš vienkārši bieži skatās basketbolu, kā Bobs Volgaris? Sena paruna māca, ka gudri cilvēki mācoties no savām kļūdām, bet ģeniāli no citu kļūdām. Tomēr nav jābūt ģēnijam, lai skatītos uz caur pasauli kritiskām acīm. Aiz katra atklājuma nestāv pārāks prāts, kas ir spējīgs uz augstākiem domu lidojumiem, nekā mēs pārējie. Aiz daudziem no tiem stāv tikai kaila uzdrīkstēšanās, kura, tā vietā, lai pieņemtu pieņemto kārtību un ieradumus kā neapstrīdamus faktus, ļaujas tos apšaubīt un uzticas sev, ja tajos izdodas saskatīt nepilnības. Spēlējot totalizatoru, mēģiniet ne tikai pēc iespējas ciešāk sekot citu izstrādātajām stratēģijām, bet arī paši meklējiet jaunas metodes, kā iegūt priekšrocības pret lielo vairumu spēlētāju, kuri to neuzdrīkstēsies. Ne katram pietiek atjautības, lai ieraudzītu šādas priekšrocības, tāpat kā pārliecības, lai pie tām pieturētos. Tomēr, tos, kuriem tas izdodas, gaida vislielākās balvas.